Kiedy do sklepu bądź magazynu przywożony jest nowy regał, najważniejszym etapem jego przystosowania do warunków pracy jest właściwe i stabilne jego ustawienie na podłożu.
Zazwyczaj na regałach sklepowych składowane są towary o znacznej wartości. Żaden z pracowników, a tym bardziej właścicieli sklepu nie chciałby, że te kilkaset kilogramów towaru znalazło się w niekontrolowany sposób na podłodze ich sklepu bądź magazynu. Regał musi być bezwzględnie wypoziomowany na podłożu. Jest to możliwe właśnie dzięki stopkom regulacyjnym.
Jak inaczej nazywane są stopki regulacyjne?
W naszej firmie używamy nazwy stopki regulacyjne, jednakże w branży pojawiają się również inne określenia – np. regulatory wysokości, stopki meblowe, stopy regulowane, śruby regulacyjne. Z kolei w języku angielskim funkcjonują nazwy takie jak: levelling feet, adjustable feet, height adjustable feet, adjustable screw.
Dlaczego potrzebne są stopki regulacyjne?
Nie wszystkie hale magazynowe czy sklepowe mają tak piękną i równą powierzchnię jak ten prezentowany na archiwalnym zdjęciu Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa – w galerii do niniejszego posta. Często regały są ustawiane na nierównych powierzchniach. Stąd zachodzi konieczność takiego dostosowanie ich nóg, aby łączny efekt dawał odpowiedni poziom każdej z półek regału.
Właśnie to poziomowanie każdej z nóg regału osobno jest możliwe dzięki stopkom regulacyjnym.